© SOULDESIGN 2017.
ALL RIGHTS RESERVED.
5.0 star reviews on
B
L

Ile będzie mnie kosztował projektant UX/UI, czy zbankrutuję?

Dobry projektant nigdy nie okradnie cię z portfela. W najgorszy scenariuszu powinien Ci powiedzieć: „Przepraszam, ale Twoje budget jest zbyt niskie na takie usługi”. Ale zaczynanie od pytania „ile to mnie kosztuje?” nie jest dobrym pomysłem, ponieważ niemożliwe jest udzielenie w prosty sposób na to pytanie odpowiedzi.

To po prostu niemożliwe, ponieważ istnieją proste i skomplikowane projekty. Istnieje projektowanie logo (co jest najprostszą rzeczą do zrobienia i w pewnym stopniu może być oszacowane na początku), ale są też proste strony z wizytówkami, a są też strony internetowe z e-commerce – które są o wiele bardziej skomplikowane, jest projektowanie aplikacji (gdzie są proste i skomplikowane aplikacje).

Co myślisz? Ile kosztowałoby dzisiaj, gdyby ktoś miał na celu przeprojektowanie całej platformy Allegro lub Amazon? Myślę, że cena wyniosłaby tysiące dolarów, i tuż przed tym, jak powiesz: „ale te strony internetowe są świetne i nie potrzebują tego!” – powiem Ci, że proces projektowania nigdy się nie kończy i zawsze można robić to lepiej.

To także powód, dla którego staram się pytać klientów „jaki jest Twój budżet na stronę internetową” – ponieważ w ten sposób mogę zaproponować coś najlepszego w cenie i w ten sposób wiesz dokładnie, za co płacisz. Nie sprzedaję Ci pustych obietnic – nie powiem Ci, że po mojej stronie twoja sprzedaż wzrośnie o 100%, ale mogę dużo oszacować, że dla budżetu X – satysfakcja twoich klientów powinna wzrosnąć o Y%. Może nie od razu – ponieważ ludzie zawsze mają problemy, gdy coś się zmienia, a jest nowy twór, z którym nie są obeznani – ale z czasem, powinno to być pozytywnie odebrane i przyczynić się do wzrostu zadowolenia z użytkowania – co bezpośrednio przekłada się na sprzedaż.

Pytanie prosto z mostu, takie jak „ile kosztuje projektowanie” jest takie samo jak pytanie „ile kosztuje samochód?” – cóż, to zależy od rodzaju samochodu – i jeśli Twoja odpowiedź brzmi „Mercedes, chcę Mercedesa” to wciąż pozostają pytania, takie jak „klasa A lub klasy S, jaki silnik, jakie wyposażenie” itp.?

Być może kiedyś stworzę algorytm do tworzenia takiego kalkulatora – ale projektowanie to tak złożony proces, że będzie wymagał od Ciebie tak dużo danych, że uważam, że łatwiej jest po prostu porozmawiać na żywo i uzgodnić budżet i to, co mogę Ci dać za to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O
G